Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie


wyniki

KLUB W ZIĘTKU

15.11.2017

Informujemy, iż począwszy od 20 listopada 2017r. Klub w Ziętku w poniedziałki otwarty będzie w godz. 08.00 - 16.00. Godziny zajęć grupy Młodych Ratowników Zielonej Gminy Krupski Młyn pozostają bez zmian.


czytaj dalej...

Święto św. Marcina

03.11.2017

Jak co roku 11 listopada w Potępie odbyło się "Spotkanie ze św. Marcinem". Uroczyste rozpoczęcie tego lokalnego święta miało miejsce przy kapliczce św. Marcina, gdzie ks. proboszcz Marcin Kwoczała powitał wszystkich przybyłych, zwłaszcza dzieci, dzierżące w dłoniach przygotowane specjalnie na tą okazję lampiony. Przedstawił krótki życiorys świętego, po czym zaprosił na ciepłą herbatkę i pyszne rogale. Gdy wszyscy rozgrzali się i posilili, ujrzeli z oddali zbliżającego się św. Marcina na koniu, odzianego w czerwony płaszcz, którym okrył napotkanego po drodze żebraka. Następnie zgromadzono się wokół ogniska, gdzie wspólnie odmówiono modlitwę. Po tym uczestnicy spotkania, na czele ze św. Marcinem, udali się do Domu Kultury. Tam czekała już przygotowana prezentacja multimedialna pt. „Scenki z życia św. Marcina”, po czym nastąpiło rozstrzygnięcie Rodzinnego Konkursu na Lampion. W związku z tym, że wszystkie prace były bardzo piękne i ciekawe, komisja konkursowa przyznała ex aequo pierwsze miejsce wszystkim uczestnikom konkursu. Wręczono również „Rogale Dobrych Uczynków” przyznawane przez Kapitułę Uczniowską Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Potępie: panu sołtysowi Potępy oraz pani sekretarce z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Potępie. Po części oficjalnej przyszedł czas na upragnioną przez dzieci zabawę. Najpierw najmłodszych bawili aktorzy z Teatru „MAŁGO” z Częstochowy, a następnie animatorzy z zespołu „PRZERWA NA KAWĘ”. Przez cały czas imprezie towarzyszyła zbiórka środków opatrunkowych w ramach akcji "Opatrunek na ratunek" organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Środki opatrunkowe można składać jeszcze do końca listopada w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Potępie.  

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim współorganizatorom święta tj. Gminie Krupski Młyn, Parafii Św. App. Piotra i Pawła w Kotach, Sołtysowi i Radzie Sołeckiej Potępy, Zespołowi Szkolno - Przedszkolnemu w Potępie, OSP Potępa, Kołu Kobiet w Potępie oraz tym wszystkim, którzy w różny sposób pomogli w zorganizowaniu "Spotkania ze św. Marcinem"


czytaj dalej...

KONCERT

26.10.2017

Dnia 10 listopada w Pubie "Główna 13" w Krupskim Młynie odbył się koncert zespołu MIVA Cover Band. W programie koncertu usłyszeliśmy znane motywy muzyki rock, blues, pop takich wykonawców jak: DEEP PURPLE, T. REX, PROCOL HARUM, THE BEATLES, PINK FLOYD, M. JAKUBOWICZ.  MIVA Cover Band to nowo powstały zespół muzyczny, opierający się przede wszystkim na międzypokoleniowym składzie, który tworzą mieszkańcy Krupskiego Młyna: Czesław Huzar (gitara basowa), Adrian Kokot (klawisze, wokal), Rafał Bujak (perkusja), Sebastian Maciejski (gitara, wokal), Aleksandra Orłowska (wokal). Skład zespołu dopełniały jeszcze inne osoby z poza naszej gminy, które pokazały nam jak brzmi saksofon, kolejna gitara czy też organki. Koncert w powyższym składzie, po niespełna półtoramiesięcznych próbach był ich pierwszym publicznym występem, który przeszedł wszelkie oczekiwania i zapadł w pamięci do dziś całej publiczności.


czytaj dalej...

JESIENNA AKADEMIA TWÓRCZOŚCI

20.10.2017

25.10.2017r. w świetlicy GOKSiR w Krupskim Młynie miały miejsce warsztaty plastyczne z cyklu „JESIENNA AKADEMIA TWÓRCZOŚCI”, podczas których uczestnicy wykonywali kwiat słonecznika z foamiranu ...


czytaj dalej...

ZAJĘCIA STAŁE

05.09.2017

Po wakacyjnej przerwie ruszają stałe zajęcia organizowane przez GOKSiR w Krupskim Młynie. Od WRZEŚNIA zapraszamy do udziału w następujących zajęciach:

- zajęcia Młodych Ratowników Zielonej Gminy w  Klubie w Ziętku (od 11 września)

- Angielskie Wygibasy - zajęcia językowe dla dzieci w Domu Kultury w Potępie;

- Pracownia Sztuki w Domu Kultury w Potępie;

- zajęcia taneczne dla dzieci w Klubie w Ziętku (od 19 września)

- Szkółka tenisowa dla dzieci na Hali Sportowej;

- zajęcia fitness (aerobik, pilates ze stretchingiem, fitness z elementami tańca) na Hali Sportowej;

- warsztaty z malarstwa, grafiki i rysunku w Domu Kultury w Potępie (od 22 września)

- JUMPING FROG - zajęcia fitness na trampolinach na Hali Sportowej (od 29 września) - ilość osób ograniczona, zapisy pod nr tel. 726 690 977

Od PAŹDZIERNIKA zapraszamy na:

- zajęcia bibułkarskie w GOKSiR w Krupskim Młynie (od 13 października);

- warsztaty szycia na maszynie w Klubie w Ziętku;

- zajęcia Akademii Twórczości w GOKSiR w Krupskim Młynie (Informacji o aktualnych terminach zajęć prosimy szukać na naszej stronie internetowej, na profilu facebook oraz na plakatach);

- zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży na Hali Sportowej;

- zajęcia AKTYWNY SENIOR 50+ na Hali Sportowej;

- trening obwodowy na Hali Sportowej;

- zajęcia ruchowo - taneczne  MAMA & JA na Hali Sportowej;

Szczegółowych informacji prosimy szukać w poszczególnych zakładkach.


czytaj dalej...

POŻEGNANIE LATA Z GOKSiR-em

21.08.2017

W ostatni weekend wakacji na terenie tzw. „Oczka” w Krupskim Młynie miało miejsce wydarzenie pn. „Pożegnanie Lata z GOKSiR-em”. Na uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez pracowników GOKSiR-u w Krupskim Młynie oraz instruktorów współpracujących z instytucją, którzy w roku szkolnym prowadzą różnorodne zajęcia dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Wśród propozycji znalazły się m.in. Rodzinny Deblowy Turniej Minitenisa, rozgrywki w unihokeja, gry i zabawy sportowo – rekreacyjne, zumba kids, planszówki na trawie, warsztaty robienia spinnerów, zajęcia bibułkarskie, warsztaty plastyczne – świecznik wykonany metodą quillingu, pokaz prac powstałych na warsztatach szycia na maszynie, miasteczko rowerowe na wesoło, punkt nauki udzielania pierwszej pomocy i cieszące się dużym zainteresowaniem zajęcia na ścianie wspinaczkowej. W godzinach wieczornych dla miłośników tanecznych rytmów przygotowano zajęcia zumby, które były tylko rozgrzewką przed zabawą taneczną z DJ-em. Przy tak bogatym programie każdy uczestnik, młodszy czy starszy, znalazł coś dla siebie. Pragniemy serdecznie podziękować za zaangażowanie i ogromny trud włożony w przygotowanie imprezy: poszczególnym instruktorom oraz ich podopiecznym za przygotowanie i poprowadzenie zajęć i rozgrywek, panią z Koła Kobiet w Potępie za przygotowanie poczęstunku dla uczestników, panu Franciszkowi Sufie za poprowadzenie imprezy, strażakom z OSP Krupski Młyn i OSP Potępa, oraz pracownikom Urzędu Gminy za pomoc w pracach przygotowawczych, a także tym wszystkim którzy zechcieli spędzić ten dzień z nami uczestnicząc w powyższych wydarzeniach. Poniżej krótka relacja fotograficzna ...


czytaj dalej...

WYJAZD DO KINA

18.08.2017

Dnia 30.08.2017r. (środa) odbył się wyjazd do Multikina w Zabrzu na film: „GANG WIEWIÓRA 2”. 


czytaj dalej...

TURNIEJ PIŁKI PLAŻOWEJ

18.08.2017

Dnia 27 sierpnia (niedziela) na boisku do piłki plażowej obok basenu kapielowego w Krupskim Młynie odbył się TURNIEJ PIŁKI PLAŻOWEJ PAR MIESZANYCH.   Poniżej prezentujemy wyniki:

  • I miejsce: drużyna RÓB NOGI w składzie: Patrycja Gnielczyk, Sebastian Smaruń
  • II miejsce: drużyna MASARNIA w składzie: Martyna Brol, Mateusz Kempa
  • III miejsce: drużyna SILNE NOGI w składzie: Sonia Gajda, Artur Ziaja

miejsce IV zajęła drużyna WETERANI w składzie: Franiszek Sufa, Mariusz Gołębiowski


czytaj dalej...
krupskimlyn.eu