Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie


wyniki

WIOSENNA AKADEMIA TWÓRCZOŚCI

11.05.2018

23 maja (środa) w świetlicy GOKSiR-u w Krupskim Młynie przy ul. Zawadzkiego 3 odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonały  CZEKOLADOWNIK DLA MAMY.


czytaj dalej...

DNI KRUPSKIEGO MŁYNA

09.05.2018

Tegoroczne „Dni Krupskiego Młyna” rozpoczęły się już 03 maja Otwartym Turniejem Skata Sportowego o Puchar Wójta Gminy Krupski Młyn, który rozegrano w Domu Kultury w Potępie. Z kolei 06 maja na stawie w Odmuchowie odbyły się Zawody Wędkarskie Spławikowe o Puchar Wójta Gminy Krupski Młyn dla członków PZW. 11 maja również w Domu Kultury w Potępie lokalni amatorzy gry w skata rywalizowali w Zamkniętym Turnieju Sekcji Skata Sportowego o Puchar Dyrektora GOKSiR Krupski Młyn, zaś na boisku KS NITRON odbył się mecz piłki nożnej Oldboy Krupski Młyn – Oldboy Sparta Lubliniec, który zakończył się wynikiem 0:2 dla gości z Lublińca. Po zmaganiach sportowych na Amfiteatrze rozpoczęła się dyskoteka dla młodzieży, którą poprowadził „DJ Kokot” czyli Adam Kokot. Jednak główne obchody gminnego święta przypadły na12 maja. Rozpoczęto od meczów grupowych w Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Krupski Młyn na kortach tenisowych oraz Rodzinnego wędkowania na stawie w Odmuchowie. Wczesnym popołudniem na Amfiteatrze zainaugurowano, wypuszczeniem gołębi pocztowych przez członków Gminnego Koła Hodowców Gołębi Pocztowych, część artystyczną, która obejmowała: występ Orkiestry Dętej z Krupskiego Młyna, występy dzieci z Przedszkola w Krupskim Młynie oraz oddziału w Ziętku, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Krupskim Młynie, dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potępie, Grupy Tanecznej z Klubu w Ziętku, Wesołej Biesiady z programem Biesiady Śląskiej z gościnnym występem Beaty Chren z kabaretu „Moherowe Berety” oraz zespołu „MIVA Cover Band”. W międzyczasie Wójt Gminy Jan Murowski w krótkim wystąpieniu powitał przybyłych mieszkańców gminy oraz gości życząc udanej zabawy. Oprócz występów artystycznych przygotowano dodatkowe atrakcje takie jak: konkurs rysunkowy dla dzieci „Kredą po asfalcie” , warsztaty plastyczne i rękodzielnicze oraz gry i zabawy dla dzieci, przejażdżki kajakami po stawie „Oczko” w Krupskim Młynie, wspinaczka na ściance wspinaczkowej, kiermasz rękodzieła, wystawa fotografii autorstwa panów Damiana i Krzysztofa Pilarskich – przygotowane i prowadzone przez instruktorów GOKSiR-u. Ponadto na uczestników imprezy czekały: Pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej z Potępy, fotobudka, urządzenia rekreacyjne dla dzieci, popcorn, kolorowa wata cukrowa i wiele innych niespodzianek . Dzień zakończył się zabawą taneczną z zespołem „REVO”. W dniu następnym tj. 13 maja rozstrzygnął się ostatni punkt obchodów Dni Krupskiego Młyna, czyli Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Krupski Młyn, gdzie w finale, jak latach ubiegłych, zwyciężył ponownie Janusz Szaton. Kolejne miejsca zajęli Seweryn Krasiński - II miejsce, oraz Adam Pielka - miejsce III.

Pragniemy serdecznie podziękować współorganizatorom oraz tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i zorganizowanie wszystkich imprez, ofiarując swoją pomoc i swój czas.

Relacja zdjęciowa - po kliknięciu "czytaj dalej"


czytaj dalej...

VI POWIATOWY PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

27.04.2018

Serdecznie zapraszamy 11 maja (piątek) do Domu Kultury w Potępie na VI POWIATOWY PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH organizowany przez Szkołę Podstawową w Krupskim Młynie. Tym razem zaprezentują się grupy teatralne m.in. z Tarnowskich Gór, Lublińca, Zabrza, Siemianowic Śl., Ożarowic i oczywiście z Krupskiego Młyna. Szczegółowy harmonogram imprezy pod adresem: http://www.gimkrupski.pl/


czytaj dalej...

ZAJĘCIA WSPINACZKOWE

17.04.2018

Od 20 kwietnia zapraszamy w każdy piątek na zajęcia wspinaczkowe na sztucznej ścianie w Krupskim Młynie (na terenie tzw. „Oczka”). Szczegóły w zakładce "ZAJĘCIA WSPINACZKOWE".


czytaj dalej...

KONKURS

13.04.2018

6 kwietnia 2018r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kochcicach miał miejsce Wielki Finał konkursów zorganizowanych przez Fundację Lokalna Grupa Działania "Spichlerz Górnego Śląska" tj. konkurs "Godomy po naszymu" i konkurs "Spichlerzowe Danie Roku". Oba konkursy mają na celu promocję walorów kulturowych Górnego Śląska poprzez popularyzację gwary śląskiej oraz propagowanie kuchni regionalnej. Miło nam poinformować, że laureatką konkursu "Spichlerzowe Danie Roku 2018 pt. Jak godomy tak warzymy” została mieszkanka naszej gminy - pani Halina Nowak z Krupskiego Młyna, która przygotowała następujące potrawy: "Hekele”, „Klapsznita z Bajlagom” oraz „Makówki”. Serdecznie gratulujemy! Całą imprezę brawurowo poprowadził, także mieszkaniec naszej gminy, niezawodny pan Franciszek Sufa.

Szczegółowa relacja z finału pod linkiem http://www.espichlerz.org.pl/index.php/2018/04/10/wielki-final-konkursow-slaskich-zorganizowanych-przez-fundacje/

Po kliknięciu "czytaj dalej" - relacja fotograficzna.


czytaj dalej...

AUTOBUS KULTURALNY

29.03.2018

07 kwietnia 2018r. (sobota) w ramach realizowanego przez GOKSiR w Krupskim Młynie programu pn. „Autobus Kulturalny”, odbył się wyjazd do Opery Śląskiej w Bytomiu na spektakl pt. "ZEMSTA NIETOPERZA" autorstwa Johanna Straussa syna. To jedna z najsłynniejszych wiedeńskich operetek, pełna tanecznej muzyki i humoru, z librettem w genialnym przekładzie Juliana Tuwima.


czytaj dalej...

WYSTAWA

22.03.2018

Od 12 marca 2018r. zapraszamy do Galerii „OK” mieszczącej się w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Krupskim Młynie (przy ul. Zawadzkiego 3), gdzie można obejrzeć wystawę fotografii autorstwa Panów Damiana Pilarskiego i Krzysztofa Pilarskiego pt. „PIĘKNO NASZEJ ZIELONEJ GMINY”. Zdjęcia przedstawiają zwierzęta zamieszkujące lasy, łąki, polany śródleśne oraz zbiorniki wodne naszej gminy, w często zaskakujących i unikatowych ujęciach. Dodatkowe informacje w zakładce "Galeria OK"


czytaj dalej...

TURNIEJ HALÓWKI

06.03.2018

04 marca 2018r. na Hali Sportowej w Krupskim Młynie odbył się V TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ. W rozgrywkach wzięło udział 10 drużyn, które metodą losowania podzielone zostały na dwie grupy. W wyniku zaciętej rywalizacji, przy fantastycznym dopingu kibiców, wyłoniono zwycięzców:

I miejsce: TSG Lubliniec

II miejsce: GRZYBIORZE Tworóg

III miejsce: FANTAZJA Toszek

IV miejsce: FC AL - KO Futbol Olesno

Najlepszym bramkarzem okazał się Mateusz Pyka (GRZYBIORZE Tworóg), zaś królem strzelców został Mateusz Grobara (TSG Lubliniec).


czytaj dalej...
krupskimlyn.eu